İslama Davet

Allah’ım Bizleri Kalbi Temiz Olan Kulları Hatırına Bağışlasın Amin…

Hamd Ve Şükür Nihayetsiz Nimet Veren, Muhtaç Olmayan,Kuvvetli Ve Kahhar Olan Allah’a (celle celaluhu) Mahsus’tur..

Kadir’i Mutlak Olan Allah’ın Peygamber’lerinin Seyyid’i, Ahir Zaman Nebisi ,Hatem’ul Embiya Muhammed Mustafa’ya Nihayet’siz Salat Ve Selam Olsun..


Düzene Koymaya Çalıştıgımız Dünya Hayatımıza Ancak Allah’ın İzni Ve Musaadesi İle Sahip Olduğumuzu Unutmamalıyız..

Rabbimiz Tebareke Ve Teala Buyuruyor

Yunus suresı 24...

Dünya hayatı gökten indirdiğimiz bir su misalidir ki, insanların ve hayvanların yediği yer bitkileri o su sayesinde gürleşip birbirine girer. Yeryüzü bu güzelliğe kavuşup süslendiğinde ve sahipleri bu güzellikleri kendi güçlerine bağladıklarında oraya, bir gece vakti yahut güpegündüz emrimiz ulaşır da onu -sanki dün de yokmuş gibi- kökünden biçilmiş hale getiririz. Düşünenler için âyetlerimizi işte böyle açıklıyoruz.


Bu Ayeti Kerime İnsanın Harcadığı Ömrü, 

Sarf  Ettği Mesaisini, Dünya Hayatındaki Akibetini, 

Ümitler Bağladığı Beklentilerinin Bir Afet Veya Musibet İle  Son Bulacağına İşaret Buyuruyor..


 Bu Ayeti Celile: Şımarık İnsanoğlunun Bir Tokat Gibi Dünyadan Ansızın Koparılarak Hesap Gününe Kadar Kabir İmtihanı İle Cezalandırılacağı Açık Bir Şekilde İfade Buyurulmuştur..  


Eshab’ı Muhlike Helak Edeci Sebebler Yel Sel Yıldırım Virus Gibi Gökten Veya Yerden Gelecek Olan Belalar Bizden Emeğimizi Alıyorsa Ahireti Reddeden Kimselerin Hayırlı Amelleride Sevapsız Kalacak Ve Zayi Olacaktır


Nitekim Onların yaptığı her işi ele almış ve onu savrulup giden toz toprak haline getirmiş olacağız.


Furkan suresı 23


Belki Dünya Hayatında Bir İmtihan İle Elinden  Alınan Nimetlere Karşı İnsanda Pişmanlık Zuhur Etsede Ömrünü Heba Ettiğini Gördüğü Zaman İnkar Eden Adamın Husranı Ve Pişmanlığı İle Kıyas Dahi Edilemez


Rasulullah s.a.v ‘’Sakın Alçak Dünyanın Yaldızları Sizi Yüksek Cennetlerin Mertebelerinden (Alıkoymasın) Aldatmasın. Ahiret O Kadar Hakikat Ve Gerçektir’ki , Sanki Dünyadan Perdeler Açılmış, Şüpheler Ortadan Kalkmış Herkes Varacağı Cennet Veya Cehenneme Varmış,İkametgahı Olan Ateş Veya Nimet İstirahatgahını Tanımış Gibidir ‘’Buyurdular..


(buna rağmen kişi nefsine ve şeytana aldanmamalıdır..taki ebedi pişmanlık onu bulmasın)


Bu Vaaz Ve Nasihatlerden Dünya Hayatı İçin Çalışmak Gunah Veya Haram Manaları Anlaşılmamalıdır..


Bir Gün Rasulullah s.a.v Amr İbni As Hazretlerini Çağırdılar..’’ Elbiseni Ve Silahlarını Kuşan Sonra Bana Gel’’Buyurdular Seni Bir Orduya Komutan Olarak Göndermeği Ve O Savaştan Ganimetler İle Ğalip Olarak Dönmeni İstiyorum Buyurdular..


 Bunu Üzerine ‘’Ya Rasulallah Maldan Sebeb Müslüman Olmadım Ancak Gerçekten Heves İle Ve Rasulullah İle Beraber Olabilmek İçin Müslüman Oldum..


‘’Ey Amr Salih İyi  Kişi Salih Mal Ne Güzeldir ‘’ Buyurdular..


Dünya Seni Rabbinden Alıkoyan Her Şeydir..Buyurulmuştur…


Allah Selam yurduna çağırıyor ve dilediğini doğru yola iletiyor.

Yunus suresı 25

Allah’ım Memleketimizi Ve Bütün İslam Beldelerini Her Türlü Bela Ve Musibetlerden Muhafaza Buyursun Amiiin…

 

 

 

  

Etiketler : vaaz
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.